بیانیه سازمان بسیج عشایری استان سمنان بمناسبت روز جهانی قدس

چ., 07/23/2014 - 14:14
بیانیه سازمان بسیج عشایری استان سمنان بمناسبت روز جهانی قدس
بیانیه سازمان بسیج عشایری استان سمنان بمناسبت روز جهانی قدس
بسیج عشایر: روز قدس یک روز جهانی است روزی نیست که اختصاص به قدس داشته باشد، روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است.

به گزارش خبرنگار بسیج عشایر از سمنان،بیانیه بسیج عشایر استان سمنان:

بيانيه‌ي سازمان بسيج جامعه‌ي عشايري استان سمنان به مناسبت روز قدس

"روز جهانی قدس روز فریاد و مقاومت امت اسلامی در مقابل سیاست های تفرقه انگیز آمریکا و صهیونیزم است. "

(مقام معظم رهبری)

هرچه بیشتر از 16مرداد 1358 یعنی زمان نامگذاری روز جهانی قدس سپري مي‌شود، ابعاد جدیدی از عمق نگاه راهبردی امام خمینی(ره) در نامگذاری این روز پديدار می‌شود، درست در زمانی که دولتهای عربی پس از قبول چندین شکست نظامی در برابر رژيم منفور صهيونيستي «رويكرد صلح و سازش» را بر «رويكرد مقاومت» ترجیح دادند،خمینی كبير(ره) با صدورنامه ای خطاب به مسلمانان جهان، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به نام روز قدس وحمایت از آرمان مظلوم فلسطین نامگذاری کردند و روح تازه ای بر پیکر رنجور مقاومت دمیدند. آري، اما با نگاهی ريز بينانه‌،برکات بیشتر این يوم اللهرا درخواهيم يافت برد؛

دادن بصيرت و بينش عميق در برابر خطر حضور صهیونیست‌ها برای ملت‌ها، منفورسازی گفتمان صلح دروغين و سازش در بین ملت‌های مسلمان، صدور مولفه‌های ضد استکباری اندیشه انقلاب اسلامی، یادآوری ضرورت وحدت مسلمانان در برابر تهدیدات مشترک جهان اسلام در برابر رژيم‌هاي مختلف از مهمترین این برکات است.امروز دیگر روز قدس یک «روز نمادین مناسبتی» نيستبلكه به یک «گفتمان فراگیر» در بین کشورهای اسلامی و ملت های آزادی خواه جهان تبدیل شده است.

ديگر نگاه حداقلی به روزقدس ومحدود کردن آن تنها به مسئله فلسطین و آزاد سازی قدس جفايي آشكار در حق این روز است، همانطور که بنیانگذار روزقدس فرمود : «روز قدس یک روز جهانی است. روزی نیست که اختصاص به قدس داشته باشد، روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است»

پس از گذشت قریب به سه سال از شروع بحران در سوریه، امروزه کمتر تحلیلگر ژرف اندیشی وجود دارد که انکار کند که هدف از "بحران سازی توسط خارجی‌ها" در سوریه، عراق و فلسطين تضعیف محور مقاومت و تغییر موازنه قدرت به نفع محور صلح دروغين و سازش در منطقه است. و علت آن است که آمریکا پس از انقلاب‌های مردمی خاورمیانه برخی از متحدان و ياران منطقه‌ای خود را از دست داد و برخی دیگر را در آستانه سقوط می‌یابد.

آري، به اين دلايل و دلايل بسياري هر روز ناله فرزندان معصوم و بی‌گناه فلسطین که در زیر چکمه‌های نظامیان سرتاپا وحشی اسرائیلی، بی‌رحمانه‌ترین آزار و شکنجه‌ها را تحمل می‌نمایند و نیز شنیدن آه و زاری پیرمردان و پیرزنان این خطه‌ی اسلامی که اجساد پرپر شده عزیزان خود را بر شانه‌هایشان حمل می‌کنند، تصاویری را در جهان خالی از عدالت کنونی ترسیم می‌نماید که برای مسلمین غم و اندوه و برای ملحدان و کافران جشن و سرور به ارمغان می‌آورد. مگر می‌توان صدای گریه طفلی چندساله که رعب و وحشت از حیوانات آدم نمای اسرائیلی را با تمامی سلول های خود درک کرده را شنید وآرام بود.

پر واضح است روز قدس روز بیداری ملل مسلمان، روز آفرینش حماسه، روز ارزش گزاردن به مبدا معراج رسول خدا(ص) روز نزول مهر و محبت اسلامی بر دیار زیتون و قدس، این نخستین قبله مسلمانان است. آري، قدس در جامعه‌ی بزرگ اسلام نماد اتحاد و همدلی و نقطه مشترک همه‌ی مسلمین با هر گرایش و مذهب است. قدس سرزمین انبیا و اولیای الهی است که با توطئه و خدعه‌ی استکبار و نابخردی و خیانت سران برخی کشورهای عربی به صحنه فجیع قتل عام ملتی مظلوم و بی‌دفاع تبدیل گردیده است.

قطعاً استكبار همواره  به رصد و نظاره می‌نشیند که اعمال فشارها و تحریم‌ها و مذاكرات دروغين چقدر توانسته است بر دست کشیدن ملت ایران از آرمان‌های خود موثر باشد. مسئله فلسطین یکی از اصلی‌ترین این آرمانها و روز قدس یکی از مهمترین جلوه‌های بروز پایداری بر آرمانهاست، بنابراين حضور همه جانبه و گسترده ملت ایران و بخصوص عشاير جان بر كف اين انقلاب كه تاكنون از هيچ كوششي براي اعتلاي اين نظام اسلامي دريغ ننموده انددر راهپیمایی روز قدس می‌تواند نمایانگر بی‌تاثیر بودن فشار‌ها بر ملت ایران و سطح بالاي بصيرت ملت ايران مي‌باشد.

اینک بار دیگر در آستانه روز قدس قرار گرفته‌ایم، روز تجدید میثاق با پیر فرزانه، خالق کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) که با تدبیر و الهامات آسمانی آخرین جمعه از ماه ضیافت الهی را با احیای یک تفکر دینی روز جهانی قدس نامگذاری کرد، روز ایجاد فرصت برای همبستگی ملت های مستضعف جهان با ملت مظلوم و درد کشیده و زجر کشیده فلسطین و اعلام انزجار و تنفر از رژیم تروریستی اسرائیل.

ديگربار زمان آن رسيدتاكلام جواهر گونه معمار كبير انقلاب در حق عشاير كه فرمود: «عشاير ذخاير انقلابند» تعبير يابد تا پيشواي مسلمين جهان و خلف صالح خميني كبير(ره) شاهد صفهاي فشرده و مستحكم ذخاير اين انقلاب اسلاميباشد كه لبيك گويان ، گوش به فرمان رهبرشان مانند هميشه ايستاده اند .

اينك اي هموطن به پا خيز و فرياد برآور اين آخرين جمعه رمضان را  و مرحمي باش بر دل مجروح ستمديدگان فلسطين و آتشي باش بر جان جهان خواران مستكبر و غاصب و دشنه اي باش بر دل منافقان ظاهر فريب .

به اميد نماز جماعتي در مسجدالاقصي. انشاءالله

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)