دامپزشکی در توقف چرخه انتقال بیماریها از دام به جوامع انسانی رسالت سنگینی دارد

چ., 05/28/2014 - 10:04
دکتر سعیدی :
دامپزشکی در توقف چرخه انتقال بیماریها از دام به جوامع انسانی رسالت سنگینی دارد
دامپزشکی در توقف چرخه انتقال بیماریها از دام به جوامع انسانی رسالت سنگینی دارد
بسیج عشایر:مدیرکل جدید دامپزشکی استان سمنان با اذعان به اینکه حفظ و ارتقای بهداشت عمومی جامعه مهمترین اولویت ماست،گفت: دامپزشکی در جلوگیری و توقف چرخه انتقال بیماریها و آلودگی ها از دام به جمعیت های انسانی رسالت بسیار مهمی را عهده دار است.

به گزارش خبرنگاربسیج عشایر از سمنان؛ دکترمحمد سعیدی مدیر کل دامپزشکی استان سمنان در دیداراعضاء کارگروه کشاورزی و منابع طبیعی بسیج مهندسین استان سمنان ، افزود:دامپزشکی برای حفظ و ارتقاء بهداشت عمومی جامعه از تمامی توان تخصصی و علمی خود برای جلوگیری از بیماری های انسانی، بیماریهای مشترک، خطرات بالقوه مصرف محصولات احتمالی بدست آمده از دام های بیمار و باقی ماندگی داروها استفاده می کند.

وی اظهار کرد:دربروز و شیوع بیماری های منتقل شده توسط غذا و یا مسمومیت های غذایی با منشاء دامی که با تلفات و ضایعات زیادی برای جوامع انسانی همراه استکه حیطه فعالیت ها و مسئولیت های دامپزشکی برای بهداشت عمومی را بیش از پیش نمایان می کند.

ویافزود: دامپزشکی برای حفظ و ارتقاء بهداشت عمومی جامعه از تمامی توان تخصصی و علمی خود برای جلوگیری از بیماری های انسانی، بیماریهای مشترک، خطرات بالقوه مصرف محصولات احتمالی بدست آمده از دام های بیمار و باقی ماندگی داروها استفاده می کند.

مدیر کل دامپزشکی استان سمنان افزود: دامپزشکی در این بعد از مسئولیت خویش، علاوه بر تخفیف و از بین بردن راه های اشاعه بیماری در دامها و حیوانات، با استفاده از آخرین دستاوردهای علمی و فنی روز، در جلوگیری و توقف چرخه انتقال بیماریها و آلودگی ها از دام به جمعیت های انسانی رسالت بسیار مهمی را به انجام میرساند.

سعیدی افزود: با استفاده از خرد جمعی و همفکری و همکاری سازمان بسیج مهندسین استان سمنان می توان به برنامه ها و اهداف سازمان جامه عمل پوشانید و مشکلات پیش روی بهره برداران را مرتفع و مجموعه دامپزشکی را به سمتی حهت گیری کرد که موفقیت آمیز باشد.

وی افزود: در نگاه کلی، نقش دامپزشکی را می توان در سه محور عمده و اساسی اقتصادی، بهداشتی ، تحقیقاتی و پژوهشی در سطح جامعه و عرصه مسئولیت مربوطه تشریح کرد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)